2012 - Veľkonočný zajac - Obec Sedliská - Oficiálna stránka obce

SEDLISKÁ
OFICIÁLNA STRÁNKA OBCE
Prejsť na obsah

2012 - Veľkonočný zajac

Fotogaléria > 2012

Veľkonočné sviatky sú v týchto dňoch hlavnou témou popoludňajších aktivít žiakov Základnej školy v obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou. Školáci sa tu pravidelne venujú zdobeniu tradičných kraslíc, no v tomto roku zhotovili aj niečo špeciálne. Ide o dvojmetrového veľkonočného zajaca, na výrobu ktorého použili nepotrebné školské pomôcky, papier a slamu.

Starosta Sedlísk Jozef Dobrocký informoval, že netradičný symbol Veľkej noci, ktorý zdobí školský areál, zhotovili miestni žiaci v uplynulých dňoch spolu so svojimi pedagógmi. "Hlavným cieľom bolo zapojiť do výroby veľkonočného zajaca naše deti v nadväznosti na slogan Vypni telku, zapni seba," konštatoval starosta.

Ako dodal, v roku 2012, ktorý je Európskym rokom aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami, zapájajú do organizácie podujatí pre školákov aj miestnych seniorov. V priestoroch školy dnes predstavila žiakom ZŠ zdobenie kraslíc tradičnými technikami dôchodkyňa Helena Sotáková.

"My dôchodcovia žijeme už iba pre mladých, v nich sa vidíme. Chceme im preto stále niečo odovzdávať," poznamenal dnes pri návšteve školy v Sedliskách člen miestnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Rusín. Ako dodal, ďalšou spoločnou aktivitou školákov a miestnych seniorov bude vychádzka do prírody.

"Zastavíme sa aj pri potoku, kde zoznámime mladých chlapcov s výrobou píšťaliek z vŕbového dreva. Na mieste si ukážeme aj výrobu vodných mlynov, ktorou sme sa kedysi ako deti zabávali," vysvetlil Rusín s tým, že ďalšou spoločnou aktivitou mladých a skôr narodených bude tradičné štepenie jabloňových plánok v chotári obce.

Návrat na obsah