Andrej Zehér - Obec Sedliská - Oficiálna stránka obce

SEDLISKÁ
OFICIÁLNA STRÁNKA OBCE
Prejsť na obsah

Andrej Zehér

Inštitúcie > Cirkev
Po krátkej hospitalizácii v nemocnici vo Vranove nad Topľou zomrel v pokoji pred polnocou 27. septembra 2017 gréckokatolícky kňaz Prešovskej archieparchie otec Andrej Zehér, titulárny arcidekan. Svoju dušu Stvoriteľovi odovzdal v 63. roku kňazstva a 89. roku života.

Zádušnú svätú liturgiu a pohrebné obrady v slovenskom jazyku za zomrelého otca Andreja vykonal prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ v pondelok 2. októbra 2017 o 13.30 hod. v Chráme Ochrany Presvätej Bohorodičky v Sedliskách.

Otec Andrej Zehér sa narodil 18. marca 1928 v Byšte Jánovi a Alžbete ako šieste dieťa spolu s dvojičkou bratom Jozefom. Sviatosť manželstva prijal 25. mája 1952 s Máriou, rodenou Džoganovou. Sviatosť kňazstva prijal 30. marca 1954. V tom istom roku sa im narodil syn Ladislav a o tri roky neskôr dcéra Kvetoslava. Od roku 1979 až do roku 1987 bol správcom farnosti Rafajovce. V rokoch 1987 – 1995 bol správcom farnosti Petkovce, pričom v rokoch 1991 – 1992 spravoval excurendo aj farnosť Čičava. Keď začala mať manželka otca Andreja vážnejšie zdravotné problémy, obaja bývali pri dcére vo farnosti Sedliská. Odtiaľ dochádzal otec Andrej na zverenú farnosť Petkovce. V roku 1995 odišiel na odpočinok. Aj naďalej vypomáhal so zastupovaním po celom okolí. Otec Andrej vo farnosti Sedliská pomáhal pred veľkými sviatkami so sviatosťou zmierenia a pokánia, a to až do posledných rokov. Pre silné bolesti v kolenách mu však bolo ťažko pohybovať sa alebo stáť. Na svätú spoveď prichádzalo k nemu veľké množstvo ľudí. Jeho láska, otvorenosť a ochota poslúžiť kňazskou mocou mnohých privádzala k veľkej vďačnosti.
Večná mu pamiatka a blažený pokoj!
Návrat na obsah